کد خبر: ۲۲۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 13
رئیس‌جمهوری سابق گرجستان که سابقا فرماندار منطقه اودیسه در اوکراین بوده است، مدعی شد رئیس‌جمهوری کنونی اوکراین در سال ۲۰۱۴ سیاستمداران گرجستانی را از نیت تبادل کریمه در مقابل عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا آگاه کرده بود.

به گزارش تیترشهر؛ میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری سابق گرجستان در مصاحبه با دیمیتری گوردون، خبرنگار اوکراینی گفت: من گفت‌وگویی با پترو پوروشنکو داشتم و او به من گفت "شما تقریباً عادت کردید که اوستیای جنوبی و آبخازیا دیگر بخشی از گرجستان نباشد و ما هم باید عادت کنیم که اوکراین دیگر کریمه را نخواهد داشت اما ما آن را با عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو تاخت می‌زنیم."

در همین حال ساکاشویلی افزود، تا زمانی که درگیری ارضی ادامه داشته باشد، الحاق مجدد شبه جزیره کریمه به روسیه دلیل عدم پیوستن اوکراین به این دو نهاد خواهد بود.

کریمه در مارس ۲۰۱۴ به روسیه ضمیمه شد. ۹۷ درصد از شهروندان این منطقه در رفراندوم منطقه‌ای به الحاق مجدد رای مثبت دادند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت مساله تعلق ارضی کریمه به لحاظ تاریخی بسته شده است چون مردمان کریمه با پیگیری روند دموکراتیک دوباره به روسیه ملحق شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار