کد خبر: ۲۲۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 05
‌رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته مکمل‌های غیرمجاز ورزشی و دارویی به ۱۰ سال حبس و بیش از ۱۵ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند.
‌به گزارش تابناک؛ منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین اکبری از صدور حکم محکومیت برای متهمین پرونده قاچاق سازمان یافته یک‌هزار و چهارصد و بیست و هفت کارتن انواع مکمل‌های ورزشی و دارویی غیرمجاز در دادگاه انقلاب بندر عباس خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص جزئیات این پرونده اظهار کرد: فروردین ماه ۱۳۹۷ با گزارش معاونت حقوقی و قضائی گمرک شهید رجایی بندرعباس در خصوص کشف محموله قاچاق مکمل‌های ورزشی و دارویی غیرمجاز، پرونده‌ای در دستگاه قضائی استان هرمزگان تشکیل شد و پس از سیر مراحل قانونی، رسیدگی به اتهامات شرکت حمل و نقل بین المللی پرشیا ترابر دایر بر قاچاق سازمان یافته در دستور کار دادگاه انقلاب بندرعباس قرار گرفت.

وی با اعلام این که متهمین این پرونده قاچاق سازمان یافته از طریق اظهار خلاف واقع در گمرک، مبادرت به قاچاق تعداد ۱۴۲۷ کارتن انواع مکمل‌های ورزشی و دارویی غیرمجاز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: پس از تکمیل تحقیقات، به دستور مقام قضائی ۲ نفر از متهمین به نام‌های مجتبی هدایت محمودی فرزند حسن و شاهین محمودی دلوند فرزند موسی شناسایی و دستگیر شدند.

اکبری خاطرنشان کرد: در نتیجه بررسی‌ها مشخص شد شرکت عامل در دبی اقدام به قاچاق کالای غیرمجاز تحت عنوان پلی استایرن به مقصد تهران نموده و پس از طی تشریفات، قبل از ورود به گمرک شهریار، نسبت به تخلیه کالای ممنوعه مبادرت می‌کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با تکمیل روند تحقیقات و ختم رسیدگی، شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس متهمین این پرونده را در مجموع به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۳۵۸ تومان معادل ۱۰ برابر ارزش عرفی کالای مکشوفه در حق دولت محکوم کرد.

اکبری یادآور شد: همچنین هریک از متهمین به ممنوعیت از حق العمل کاری به مدت پنج سال، ممنوعیت خروج از کشور به مدت سه سال و ضبط کالای قاچاق و پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۳۵۸ تومان معادل ۱۰ برابر ارزش عرفی کالای مکشوفه در حق دولت و ضبط محموله قاچاق، خودرو و وجوه توقیفی نیز محکوم شده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار