کد خبر: ۱۸۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 22
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی ربات‌هایی شده است که فرزندان شما را با مسابقات جهانی در حوزه رباتیک آشنا می‌کنند.

به گزارش آی تابناک : اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان و همچنین طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را به دنبال دارد.

امروزه مسابقات رباتیک در سراسر جهان برگزار می‌شوند و ایران هم به عنوان یکی از پرچم داران این عرصه است و توانسته در مسابقات بین‌المللی مقام‌های مختلفی را کسب کند و در این میان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی ربات‌هایی شده است که می‌تواند از سنین کودکی تا بزرگسالی آموزش‌های لازم در حوزه رباتیک را بدهد.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در باره این ربات‌ها گفت: شرکت ما ربات‌هایی را تولید می‌کند که در زمینه آموزش رباتیک و کد‌نویسی به کودکان و دانشجویان کمک می‌کند تا آنها با این دانش بیش از پیش آشنا شوند.

وی با بیان اینکه این ربات‌ها در ۴۰ مدرسه قرار دارند، اظهار کرد: هر یک از مدارس نمایندگی‌های مختلفی برای آموزش به کودکان هستند و  رباتیک را از سنین کودکی به بچه‌ها آموزش داده‌ایم.

مدیر شرکت این دانش‌بنیان با اشاره به اینکه شرکت او با کشور عراق و افغانستان ارتباطات آموزشی برقرار کرده است، اظهار کرد: در این کشور‌ها بحث آموزش رباتیک وجود دارد و دانش‌آموزان آن‌ها هم از این آموزش‌ها بهره‌مند می‌شوند و ارتباطات بین المللی میان شرکت ما و دیگر کشورها بوجود آمده است.

شرکت‌هایی که رباتیک را به فرزندان شما آموزش می‌دهند / ربات هایی که فرزندان شمارا به مسابقات جهانی می‌برند

برگزاری دوره جدید آموزشی ربوکاپ در مرداد ماه

وی در خصوص دوره‌های آموزشی که برای دانشجویان و دانش‌آموزان به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر 10 دوره آموزشی برگزار شده است و پنجم مرداد ماه دوره‌ یازدهم آن آغاز می‌شود و ۵۰۰ تیم دانش‌آموزی در این مسابقه شرکت می‌کنند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: حدود یک هزار دانش‌آموز در این مسابقه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و این دانش‌آموزان هنگامی که بتوانند در این مسابقات مقامی را کسب کنند به مسابقات جهانی مانند ایران اپن راه پیدا می‌کنند.

وی در خصوص آموزش‌هایی که به دانش‌آموزان داده می‌شود، گفت: در این مسابقه دانش‌آموزان را به وسیله روش‌های نوین و جدیدی بارباتیک آشنا می‌کنیم و همچنین از تکنولوژی‌های مختلف برای جذابیت هرچه بیشتر این رشته استفاده می‌کنیم.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: روش جدیدی بر مبنای علم، تکنولوژی، هنر و رباتیک در این مسابقات به وجود آمده است که در آن دانش‌آموزان با علوم پایه آشنا می‌شوند همچنین روش‌های مبتنی بر رباتیک را هم فرا می‌گیرند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار