کد خبر: ۱۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۲۸ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 19
نسل آتی فناوری نمایشگر تلفن های هوشمند علاوه بر مقاومت دربرابر ضربه و آب طوری مهندسی شده که شبیه شیشه واقعی به نظر می رسد یا سطح آن دارای بافت متفاوتی است.

به گزارش آی تابناک : شرکت Corning که شیشه نمایشگرهای آیفون را می سازد، در یک کنفرانس خبری از طراحی جدید خود رونمایی کرد که بافتی واقعی به شیشه می افزاید. 

نسل جدید شیشه های این شرکت Vibrant Gorilla Glass نام دارد و نخستین بار در ۲۰۱۶ معرفی شد. «کرونینگ» وعده داده بود تولیدکنندگان موبایل می توانند تصاویر با کیفیت بالا را مستقیم روی آن پرینت بگیرند.

 اما آخرین نمونه این طرح اولیه یک گام فراتر رفته است. این تکنیک تصاویر پرینت شده را با شیشه حکاکی شده ای ترکیب می کند. این شیشه طوری طراحی شده تا بافتی متفاوت مانند چوب، سنگ یا مرمر صیقل یافته یا حتی پوست مار ایجاد کند. در نتیجه  لمس آن شبیه شیشه های معمول نخواهد بود.

 تصویر پشت شیشه و بافت متفاوت روی آن ترکیبی خارق العاده ایجاد می کند.

البته کورنینگ علاوه بر بافت های مختلف، شیشه های شفاف را نیز آزمایش کرده است. در این حالت می توان داخل موبایل را به طور کامل دید.  علاوه برآن شیشه با رنگ های منعکس کننده نور  نیز ساخته شده است.

همچنین نمایشگرهای جدید نسبت به نسل های قبلی مقاومت بیشتری در برابر افتادن دارند. به گفته شرکت تولید کننده شیشه جدید می تواند در برابر  ۱۵ بار افتادن روی سطوح سخت مقاومت کند. 

هرچند شرکت کورنینگ اعلام نکرده کدام شرکت ها از آخرین نسخه نمایشگر آن استفاده می کنند اما اعلام کرده نخستین موبایل های مجهز به آن در سال جاری عرضه می شوند.
منبع : مهر 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار