کد خبر: ۱۸۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 10
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با هدف ترویج مفاهیم مربوط به حوزه زیست فناوری در جامعه از تولید بازیهای رایانه‌ای زیستی حمایت می‌کند؛ در همین راستا ۱۳ بازی اندرویدی در حوزه زیست‌فناوری تولید شد.
به گزارش آی تابناک : ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج اقدامات مختلفی دارد که یکی از این اقدامات، حمایت از تولید بازیهای رایانه‌ای مرتبط با زیست فناوری است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تاکنون 850 میلیون ریال بودجه برای تولید و حمایت از تولید بازیهای رایانه‌ای هزینه کرده است تا مفاهیم مربوط به زیست فناوری در بطن جامعه و بین مردم نهادینه شود.

بر همین اساس، تاکنون 13 بازی اندرویدی با کیفیت مطلوب در حوزه زیست فناوری با حمایت ستاد طراحی و تولید شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

امروزه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی و بازیهای رایانه‌ای رو به فزونی است؛ از طرفی آموزش مفاهیم علمی در قالب بازی نه تنها موجب پر شدن اوقات فراغت دانش آموزان با مطالب آموزنده خواهد بود بلکه یادگیری این مفاهیم را نیز بسیار ساده‌تر و قابل فهم‌تر خواهد کرد.

از این رو برنامه‌ریزی برای تولید و جریان‌سازی بازی‌های رایانه‌ای مرتبط با علوم زیستی، توسط گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی صورت گرفته است.

به این منظور در وهله اول بازیهای مشابه خارجی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است و پس از آن، برای ایجاد جریان در داخل کشور، از شرکتهای بازی‌ساز دعوت شده تا زیرساختها و بازیگران موجود حوزه تولید نرم‌افزار و بازی داخلی؛ شناسایی کنند تا مدل ارائه شده بیشترین تطبیق را با شرایط کشور داشته باشد.

به طور مثال بازی «زی» یکی از شاخص‌ترین بازیهای اندرویدی است که با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری سال گذشته روانه بازار شد.
منبع : باشگاه خبرنگاران پویا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار