کد خبر: ۱۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 13
اپل احتمالا در چرخشی بزرگ نسبت به سال های اخیر آیفون های خود را به درگاه USB-C مجهز خواهد کرد.

به گزارش آی تابناک : اخیرا نشریه تایوانی « دیجی تایمز » در گزارشی که منبع آن را افراد آگاه در زنجیره تامین اپل ذکر کرده از تجهیز آیفون های ۲۰۱۹ به درگاه USB-C خبر داده؛ با این حال گزارش مذکور به جزئیات این مساله اشاره نکرده است:

اپل در حال باز طراحی شارژر و رابط اتصال نسل بعدی آیفون و آیپد است که احتمالا پشتیبانی از درگاه USB-C را به این گجت ها خواهد آورد.

مهم ترین نکته ذکر شده در گزارش دیجی تایمز برنامه ریزی اپل برای حذف درگاه لایتنینگ آیفون و تعبیه USB-C است که شایعات پیرامون آن همیشه غلط از آب درآمده است. برای مثال سال گذشته «وال استریت ژورنال» از پیاده سازی برنامه مشابهی در کمپانی کوپرتینویی خبر داده بود اما در نهایت همانطور که «مینگ چی-کو»، تحلیلگر شناخته شده KGI پیش بینی کرد، در نسل جدید پشتیبانی از شارژ سریع USB-C به درگاه های لایتنینگ افزوده شد.

لایتنینگ به USB-C

با توجه به احتمال اندک تغییر یکباره از لایتنینگ به USB-C و پشتیبانی آیفون های جدید از شارژ بی سیم USB-C، احتمالا گزارش دیجی تایمز به نوع آداپتور همراه آیفون اشاره دارد:

پیش از این شایعاتی مبنی بر تعبیه رابط اتصال USB-C در آیفون ۲۰۱۸ به گوش می رسید اما برنامه های این کمپانی هنوز در فاز بازطراحی قرار دارد و از اینرو در نسل بعدی آیفون شاهد پیاده سازی آن نخواهیم بود.

شایعه مذکور به وجود شارژ ۱۸ واتی و مبدل کابل USB-C به لایتنینگ در جعبه آیفون های ۲۰۱۸ اشاره داشت که سرعت شارژ را نسبت به آداپتور ۵ واتی فعلی به مراتب افزایش می داد. در بخش پایانی گزارش به عدم تعبیه آداپتور ۱۸ واتی و مبدل USB-C در آیفون های امسال به صورت گذرا اشاره شده است.

یکی از دلایل تغییر رویکرد اپل از لایتنینگ به USB-C می تواند ایجاد استانداردی واحد در مک بوک، آیفون و آیپد باشد اما  این کمپانی بیشتر روی شارژ بی سیم تمرکز کرده و از اینرو ممکن است به جای تغییرات مذکور در آینده شاهد حذف کلی لایتنینگ باشیم.

منبع : دیجیاتو 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار