کد خبر: ۱۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 13
اپل با ارزش بازار سرمایه 943.4 میلیارد دلاری تنها با 6 درصد رشد بیشتر به اولین شرکت 1000 میلیارد دلاری دنیا بدل خواهد شد.

به گزارش آی تابناک : وارن بافِت، کارآفرین و سرمایه گذار مشهور آمریکایی و رئیس شرکت «برکشایر هاتاوِی» در هفته گذشته در این باره اعلام کرده بود که شرکتش دیگر روی سهام آمازون سرمایه گذاری نخواهد کرد در حالی که روی اپل سرمایه گذاری می کند.

بر اساس گزارش ها اپل در سال 2017 به سودی 48.35 میلیارد دلاری دست یافته و در سه ماهه اول سال 2018 نیز درآمد خالص 13.8 میلیارد دلاری داشته. این در حالی است که درآمد آمازون از ابتدای تأسیسش تا کنون معادل 9.6 میلیارد دلار بوده و در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی نیز سودی 1.6 میلیارد دلاری کسب کرده است. به این ترتیب اپل بسیار سود ده تر از آمازون بوده است.

iPhone X

می توان گفت که سود خالص اپل در دوره سه ماه مورد بحث به میزان 46 درصد بیش از کل سود حاصل شده توسط آمازون از ابتدای تأسیس در 1995 تا کنون بوده است. بر اساس تحلیلی از وال استریت، آمازون در بسیاری از بازارهای کلیدی هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و به نظر می رسد این مسئله موجب سود دهی پایین آمازون (در مقایسه با اپل) باشد.

یکی از دلایل موفقیت اپل در این دوره به درخواست ها برای آیفون 10 مرتبط است. همزمان با انتشار گزارش درآمد اپل در روز اول ماه می (11 اردیبهشت ماه)، تیم کوک به سرمایه گذارانِ نگران آرامش داد و اعلام کرد که آیفون 10 پرفروش ترین آیفون از زمان عرضه در ماه نوامبر سال 2017 بوده. پس از این، خبر تصاحب 75 میلیون سهم اپل توسط وارن بافت در عرض سه ماه ابتدایی سال 2018 منتشر شد.

به این ترتیب باید گفت که اپل همچنان یکی از جذاب ترین شرکت ها از دید سرمایه گذاران به شمار می رود.
منبع : CNBC و فون آرنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار