کد خبر: ۱۶۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 12
این قابلیتهای جدید ممکن است جزئی به نظر برسند ولی برای افرادی که زیاد اسکرینشات می گیرند به طرزی باورنکردنی مهم هستند.
به گزارش آی تابناک : یکی از آزاردهنده ترین چیزها درباره ویندوز فقدان یک ابزار اسکرین‌شات توانمند موجود به صورت پیش‌فرض است، به خصوص برای کسانی که دائم بین macOS به ویندوز در رفت و آمد بوده و اسکرین‌شات می‌گیرند.
 
با وجود اینکه چندین راه برای گرفتن اسکرین‌شات در ویندوز وجود دارد، اما هیچ کدام به سادگی فشردن Shift+Command+3 یا 4 برای کپچر گرفتن از کل صفحه یا بخشی از آن نیست.
 
این قابلیت ‎در جدیدترین نسخه ویندوز 10 (بیلد 17661، از طریق The Verge) تغییر یافته است که باعث ظاهر شدن Screen Sketch – که پیشتر، بخشی از Screen Sketch ویندوز بود –به صورت یک اپ مستقل می‌شود.
خبر بهتر اینکه ترکیبی از دکمه‌های صفحه کلید امکان گرفتن اسکرین‌شات از ویندوز را برای شما فراهم می‌سازد.
با Win+Shift+S، ابزار برش ظاهر می‌شود که امکان کپچر گرفتن از صفحه کامل و یا یک بخش مستطیلی یا بدون شکل خاصی از آن را فراهم می‌کند.
 
همچنین می‌توانید بلافاصله تصویر کپچر شده را وارد Screen Sketch نموده و در آنجا قطعه انتخابی خود را ویرایش کنید. به عنوان مثال، می‌توانید فلشی روی آن ترسیم کنید، بخشی از آن را ببرید یا کل تصویر را بچرخانید.
 


و اگر به کلید Print Screen عادت کرده‌اید نیز می‌توانید با رفتن به تنظیمات کیبورد و فعال نمودن قابلیت «استفاده از کلید Print Screen برای راه‌اندازی برش تصویر» آن کلید را به این ابزار برشی جدید پیوند بزنید.
همچنین می‌توانید از دکمه کنش سریع جدید "Screen snip" در Action Center استفاده نمایید. کسانی که از قلم [لمسی] استفاده می‌کنند نیز می‌توانند برش تصویر را با یک کلیک راه‌اندازی نمایند (این گزینه در تنظیمات Pen & Windows Ink در دسترس است).
 
هر چند این قابلیت‌های جدید ممکن است جزئی به نظر برسند، اما برای افرادی که زیاد اسکرین‌شات می‌گیرند مهمند.
 
بهبودهای دیگر این بیلد جدید ویندوز شامل این موارد می‌شوند:
      -بهبودی اندک در Task View(پس‌زمینه اکنون تار می‌شود)
      -نام جدیدی برای Windows Defender Security Center، که صرفاً با نام Windows Security مشخص شده است
      -فعال‌سازی اتوماتیک دستیار Focus برای مواقعی که در حال انجام یک بازی تمام صفحه هستید
فهرست کامل قابلیت‌ها و بهبودهای جدید در بلاگ ویندوز ذکر شده است.  

منبع : ایتنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار