کد خبر: ۱۶۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 12
مایکروسافت یک قابلیت امنیتی جدید به آفیس 365 افزوده‌است که کمک می‌کند کاربران بتوانند پس از وقوع یک حمله‌ مخرب، پرونده‌های خود را بازیابی کنند.
به گزارش آی تابناک : مایکروسافت به مشترکان آفیس ۳۶۵ هوم و آفیس ۳۶۵ پرسنال اعلام کرد که راهکارهای حفاظتی جدیدی به این محصولات اضافه شده‌است تا به آنها در بازیابی پرونده‌ها، محافظت از داده‌ها و دفاع در برابر بدافزارها کمک کند.

کریک کنیگسباور، معاون رئیس شرکت آفیس در مایکروسافت، می‌گوید: «کاربران آفیس ۳۶۵ هوم و آفیس ۳۶۵ پرسنال با به‌کارگیری راهکارهای حفاظتی جدید می‌توانند پس از وقوع یک حمله‌ مخرب مانند باج‌افزار پرونده‌های خود را بازیابی کنند.»

این قابلیت جدید از طریق گزینه‌ «Files Restore» که مدت‌هاست از طریق OneDrive برای مشتریان کسب‌وکار فعال بود در دسترس کاربران قرار گرفته‌است. اکنون این قابلیت برای حساب‌های OneDrive شخصی در دسترس بوده و برای هر دو پرونده‌های کاری و شخصی فعال شده‌است.

با کمک گزینه‌ Files Restore، کاربران می‌توانند تمام OneDrive خود را به یک نقطه‌ معین در ۳۰ روز گذشته برگردانند. این قابلیت می‌تواند در موارد مختلفی ازجمله حذف تصادفی پرونده‌ها، خرابی پرونده‌ها، رمزنگاری باج‌افزارها و یا رویداد‌های فاجعه‌آمیز دیگر بسیار مفید باشد.

برای محافظت بیشتر کاربران مایکروسافت قابلیت‌های تشخیص و باریابی را به آفیس ۳۶۵ اضافه می‌کند. این قابلیت تضمین می‌کند که حملات باج‌افزار شناسایی می‌شوند و همچنین به کاربران کمک می‌کند که داده‌های OneDrive خود را به یک نقطه قبل از اینکه پرونده‌ها آسیب‌ ببینند بازگردانند.

کنیگسباور اظهار کرد: «اگر یک حمله شناسایی شود به شما از طریق یک ایمیل، تلفن همراه یا اطلاعیه‌ رایانه‌ رومیزی هشدار داده خواهدشد و در طول فرآیند بازیابی راهنمایی خواهید شد و اگر شما قبل از وقوع حمله نقطه‌ای را در Files Restore مشخص کرده‌باشید فرآیند بازیابی بسیار ساده‌تر خواهدشد. همان‌طور که تهدیدات پیشرفت می‌کنند، ما نیز به‌طور مدارم قابلیت‌های تشخیص را بهبود می‌دهیم تا امنیت شما را در برابر باج‌افزارهای بسیار پیشرفته حفظ کنیم.»

مایکروسافت همچنین با اضافه کردن سه قابلیت جدید به آفیس ۳۶۵ که به کاربران کمک می‌کنند در هنگام ارسال برخط اطلاعات محرمانه و شخصی از طریق ایمیل یا به اشتراک گذاشتن یک پیوند، داده‌های خود را امن و خصوصی نگه دارند، این محصول را کامل‌تر کرده‌است.

برای شروع، مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد برای دسترسی به یک پرونده یا پوشه‌ به اشتراک گذاشته‌شده در OneDrive یک گذرواژه تنظیم کنند تا در صورتی که پیوند پرونده‌ای به‌صورت تصادفی در اختیار یک شخص ثالث قرار گرفت از دسترسی غیرمجاز به آن جلوگیری شود.

مایکروسافت همچنین برای افزودن یک لایه‌ محافظتی جدید، رمزنگاری ایمیل را در Outlook.com ارائه می‌دهد. این شرکت تلاش می‌کند تا از طریق رمزنگاری انتها به انتهای پیام‌ها به مهاجمان اجازه ندهد که به ارتباطات کاربران نفوذ کنند و پیام‌های آنها را بخوانند.

کنیگسباور می‌گوید: «در مواردی که مشخص نیست ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل گیرنده چه سطحی از امنیت را ارائه می‌دهد، رمزنگاری بسیار مفید است. گیرندگان ایمیل‌ها یک پیوند به یک صفحه‌ وب آفیس ۳۶۵ دریافت می‌کنند و می‌توانند انتخاب کنند که گذرواژه‌ یک‌بار مصرف دریافت کنند و یا قبل از دیدن ایمیل از طریق یک ارائه‌دهنده‌ معتبر مجددا احراز هویت انجام دهند.»

گیرندگانی که ایمیل‌های رمزنگاری‌شده را در وب‌گاه Outlook.com، برنامه‌ Outlook برای اندروید و iOS یا برنامه‌ ایمیل ویندوز مشاهده می‌کنند برای خواندن و پاسخ دادن به پیام‌ها نیازی به انجام مراحل اضافی ندارند. وقتی یک ایمیل جدید ایجاد می‌شود، Outlook.com همچنین می‌تواند اطلاعات حساس مانند شماره‌های امنیت اجتماعی تشخیص دهد و یک پیشنهاد مبنی‌بر ارسال با رمزنگاری به کاربر ارائه دهد.

علاوه‌بر این، کاربران در حال حاضر می‌توانند اجازه ندهند که گیرندگان ایمیل‌های ارسال شده از طریق Outlook.com را هدایت (فوروارد) کرده و یا رونوشتی از آن را به افراد دیگری ارسال کنند. به علاوه تمام اسناد آفیسی که به این ایمیل‌ها پیوست شده‌اند حتی پس از بارگیری نیز رمزنگاری می‌شوند. به این معنی که اگر این اسناد یه شخص ثالثی ارسال شوند گیرنده قادر به باز کردن پرونده‌های پیوست‌شده نخواهدبود.

قرار است که تا پایان سال جاری مشترکان Office ۳۶۵ Home و Office ۳۶۵ Personal از مزایای بررسی پیوند پیشرفته‌ در ورد، اکسل و پاورپوینت نیز بهره‌مند شوند. این قابلیت به دنبال بررسی پیشرفته‌ پیوند و پویش پیوست‌ها در ماه اکتبر سال گذشته به Outlook.com اضافه شد تا در زمان واقعی از کاربران در برابر بدافزارها و کلاهبرداری‌های فیشینگ شناسایی‌نشده محافظت کند.

کنیگسباور اظهار کرد: «در اواخر سال جاری، پیوند‌هایی که شما در ورد، اکسل و پاورپوینت روی آنها کلیک می‌کنید به‌صورت بدون‌درنگ مورد بررسی قرار می‌گیرند تا در صورتی که وب‌سایت مقصد بخواهد بدافزاری را در رایانه‌ شما بارگیری کند و یا با یک پویش فیشینگ در ارتباط باشد، تشخیص داده‌شود. اگر این پیوند مشکوک باشد، شما به یک صفحه‌ هشدار هدایت می‌شوید که به شما پیشنهاد می‌کند از بازدید این وب‌سایت صرف‌نظر کنید.»

منبع : افتانا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار