تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 10
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: مسئله رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر در معاونت امنیت مرکز ملی فضای مجازی در حال بررسی است.
به گزارش آی تابناک : سعید مهدیون، معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی، درباره وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر و صحبت‌های مطرح‌شده مبنی‌بر پیگیری و تعیین تکلیف شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده در شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی گفت: توییتر یا شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده در ایران هیچ مسئله‌ای در زمینه مقررات‌گذاری یا تدوین مقررات برای رفع فیلترینگ ندارد و مسئله فیلترینگ آنها به‌دلیل مسائل امنیتی و مصادیق مجرمانه است که نیاز دارد تا سطوح عالی نظام در کنار ملی فضای مجازی برای رفع فیلتر تلاش کنند.

مهدیون تاکید کرد: مسئله رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر از سوی وزیر ارتباطات همواره پیگیری می‌شود و در شورای عالی فضای مجازی نیز با نگاه مثبتی مطرح شده‌است. در حال حاضر در معاونت امنیت مرکز ملی فضای مجازی رفع فیلترینگ توییتر به‌عنوان یک اقدام اساسی و مهم در حال بررسی است. 

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی افزود: تعیین تکلیف شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده ضروری است و باید به صورت اساسی بررسی شود. توییتر تعداد زیادی کاربر ایرانی و خارجی ازجمله مسئولان لشگری و کشوری دارد و مردم در آن با دنیا در تعامل هستند که باعث شده تا این شبکه اجتماعی ابزاری کاربردی برای تحقق دیپلماسی عمومی و گفت‌وگو با دنیا به شمار برود.

منبع : ایلنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار