کد خبر: ۱۵۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: ارتباط تلفنی مراکز مخابراتی بعثت و قلعه‌میر برای انجام عملیات کابل‌برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی از فردا چهارشنبه مختل می‌شود.
به گزارش آی تابناک : ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات بعثت با پیش شماره‌های ۵۵۰۴ تا ۵۵۰۸، ۵۵۱۸ و ۵۵۳۲ تا ۵۵۳۵ در محدوده خیابانهای کاظم مهیاری، ابراهیمی، شهرزاد و شوش مختل می‌شود.

در مرکز مخابرات قلعه میر با پیش شماره‌های ۵۶۵۷ و ۵۶۵۸ در محدوده اورین و آدران به مدت ۷۲ ساعت با اختلال همراه است.

آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حاکی است، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریور ماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب ۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خرداد ماه امسال ۳۸٫۶۱ درصد بود.

تعداد تلفن‌های ثابت دایری کشور تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود و خرداد ماه امسال به ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره رسیده است.

افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان‌دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت، هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی مردم با یکدیگر است.

تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان اسفند ماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بود که در پایان شهریور ماه امسال به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸ مشترک رسید.

آمار تلفن‌های همگانی کشور نیز تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵ هزار و ۷۶۴ دستگاه بود که تا پایان خرداد ماه امسال به رقم ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه رسید و این امر نشانگر کاهش تعداد دستگاه‌های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.

شمار روستاهای دارای تلفن خانگی بر پایه تازه‌ترین گزارش، دفتر بررسی‌های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به رقم ۴۸ هزار و ۹۷۶ روستا رسید.

 

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار