کد خبر: ۱۵۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 14
هدفون‌ها در حال تبدیل شدن به یکی از وسایل ضروری و شخصی کاربران هستند و استفاده از آن‌ها تقریبا در میان همه مردم محبوبیت بالایی دارد. اما نکته‌ای که بسیاری از کاربران به آن توجه نمی‌کنند، تمیز کردن آن‌ها و توجه به اهمیت آن است که در این مطلب به طور کامل به این موضوع خواهیم پرداخت.
به گزارش آی تابناک : کثیف شدن هدفون‌ها نه‌تن‌ها از نظر بهداشتی و سلامتی مورد قبول نیست، بلکه باعث افت کیفیت و حتی حجم صدا هم می‌شود. شاید برای‌تان پیش‌آمده باشد که گاهی اوقت حجم صدا در یکی از بلندگو‌های هدفون کم‌تر از دیگری است. چنین چیزی معمولا در اثر کثیف شدن محفظه‌های آن رخ خواهد داد. عرق کردن، تجمع چربی و اجرام ریز و درشت همه در محفظه‌های خروجی صدای هدفون‌ها می‌توانند باعث ایجاد افت کیفیت و حجم صدا شوند. در ادامه مراحل تمیز کردن هدفون‌ها را برای‌تان توضیح می‌دهیم. همراه ما باشید.

توسط گوش پاک‌کن و خلال دندادن تمام اجرام ریز و چربی‌ها را از محفظه هدفون جدا نمایید. دقت کنید که با جدا کردن‌شان دوباره به داخل بلندگو منتقل نشوند. اگر از هدفون‌های توی‌گوشی استفاده می‌کنید، بخش سیلیکونی آن را جدا کنید تا دسترسی راحت‌تری به محفظه‌ها داشته باشید. همچنین به این موضوع هم توجه داشته باشید که هیچ بخش از هدفون و ابزاری که برای تمیزی آن استفاده می‌کنید، مرطوب و یا خیس نباشد.

در این مرحله یک عدد دستمال را توسط مایع ظرف شویی حل شده در آب و یا محلول هیدروژن پراکسید مرطوب کنید و آن را به آرامی بر روی سطح قرارگیری محفظه‌ها بکشید. دقت کنید دستمال استفاده شده پرز و کرک نداشته باشد. همچنین بهتر است از دستمال کاغذی برای این کار استفاده نکنید. در نظر داشته باشید که دستمال رطوبت کمی داشته باشد تا آب و خیسی آن به محافظ نرسد. در صورتی که قطرات آب از دستمال جدا شوند و وارد محفظه شوند، به مشکل جدی‌تری برخواهید خورد.

در مرحله بعد یک عدد مسواک غیرقابل استفاده را در حالی که خشک است، بردارید و به صورت افقی بر روی سطح محفظه‌ها بکشید. کشیدن این مسواک را تا زمانی که ذره‌ای رطوبت بر روی سطح هدفون حس نشود، ادامه دهید.

در آخر اگر همچنان ذرات خاصی را بر روی محفظه‌ها مشاهده کردید، سعی کنید بار دیگر با خلال دندان آن‌ها را جدا کنید. در این مرحله می‌توانید از چراغ قوه برای مشاهده درون محفظه‌های هدفون استفاده کنید.

برای استفاده از این آموزش حتما به نکات زیر توجه کنید:

در طی فرآیند از نفوذ هرگونه رطوبت به داخل هدفون جلوگیری کنید.
در طی فرآیند هدفون را از دستگاه منبع جدا کنید.
درصورتی که همچنان با مشکل افت صدا مواجه هستید، احتمال آسیب دیدن بلندگو‌های هدفون وجود دارد.
عواقب استفاده نادرست از این آموزش برعهده خودتان است.

منبع : آی تی رسان 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار