کد خبر: ۱۴۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - ۲۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 10
درحالی‌که موعد قطع گوشی‌های رجیسترنشده فرا رسیده هنوز درباره قطع شدن یا نشدن گوشی‌های رجیسترنشده در بازار اختلاف نظر وجود دارد.
به گزارش آی تابناک : برخی گوشی‌های مسافری با اینکه در گمرک هزینه رجیستری پرداخت کرده‌اند، ولی هنوز در سیستم رجیستری ثبت نشده‌اند. رجیستری تعداد زیادی از گوشی‌های مسافری ثبت نشده؛ حتی آنهایی که هزینه کمرگ را داده‌اند.

از طرفی پشتیبانی سایت همتا به کاربرها می‌گوید که گمرک اطلاعات دقیق مسافرهایی را که گوشی خود را رجیستر کرده‌اند در اختیار ما نگذاشته است.

در این باره یک مقام گمرک خبر از راه‌اندازی یک سامانه را می‌دهد که از طریق آن اطلاعات گوشی‌های رجیسترشده در اختیار مرکز اصلی رجیستری قرار بگیرند.

در این میان مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از قطع ۵ هزار گوشی تلفن همراهی که در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۷ آذرماه خریداری شده اما رجیستر نشده‌اند، خبر داد.

حمیدرضا دهقانی‌نیا با بیان اینکه به مرور سایر گوشی‌هایی که یک ماه از زمان خرید آنها گذشته اما در شبکه ثبت نشده‌اند نیز قطع می‌شود، خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل ستاد مبارزه با قاچاق کالا، فروشندگان کالای قاچاق موظف به بازپس‌گیری گوشی فروخته شده و استرداد مبلغ خرید گوشی به خریدار هستند.

این مقام مسوول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا با تاکید براینکه فروشنده به هیچ عنوان حق فروش کالای قاچاق را ندارد و مجرم شناخته می‌شود افزود: در ۶ ماه گذشته بارها با فعالان صنف موبایل و فروشندگان این کالا، جلسات توجیهی برگزار شد تا بتوان جلوی ورود کالاهای قاچاق را در این حوزه گرفت.

 

منبع: دنیای اقتصاد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار