کد خبر: ۱۳۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 06
اگر نمی‌خواهید اطلاعات موقعیتی شما توسط عکس گرفته‌شده با دوربین گوشی‌تان منتشر شود، حتماً گزینه‌های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید.
به گزارش آی تابناک : امروزه با گسترش تجهیزات مدرن باید دقت کرد که استفاده از این‌گونه امکانات در عین جذابیت دارای مخاطراتی نیز برای استفاده‌کنندگان است. یکی از این امکانات قابلیت عکس‌برداری حرفه‌ای و موقعیت‌یابی عکس‌های گرفته‌شده است که بر روی گوشی‌های موبایل وجود دارد و روز‌به‌روز شاهد پیشرفت و ارتقای امکانات جانبی آن هستیم.

وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین، اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS، دریافت و ضمیمه تصویر می‌کند. همچنین برخی اطلاعاتی مثل نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می‌شوند.

این اطلاعات به‌راحتی قابل مشاهده است؛ هنگامی که شما تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید افراد مختلفی می‌توانند این اطلاعات را مشاهده و از آنها سوء‌استفاده کنند.

کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان تصاویر خصوصی خود را بر روی تلفن‌های همراه نگهداری نکنید، تصریح کرده‌اند که از عکس‌برداری توسط تلفن همراه در محافل خصوصی جداً خودداری کرده و سعی کنید از دوربین‌های دیجیتالی که صرفاً جهت عکس‌برداری به‌کارگیری می‌شود در این خصوص استفاده کنید. به گفته کارشناسان اشتراک عکس‌ها و اطلاعات شخصی در شبکه‌های اجتماعی کار مناسبی نبوده و برای حریم خصوصی خطرآفرین است.


منبع : ایسنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار