تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 12
کسانی که تمایل دارند از صحت مطالب در رسانه های اجتماعی اطلاع پیدا کنند، با ویژگی جدید یعنی دکمه آی فیس بوک می‌توانند اخبار تایید شده را از مطالب بی پایه و اساس تشخیص دهند.
به گزارش آی تابناک : اگر از آن دسته افرادی هستید که برای خواندن اخبار روز به جای روزنامه، رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک را دنبال می کنید، مطمئنا از شنیدن این خبر که به فیس بوک گزینه جدیدی با نام دکمه آی (i button) اضافه شده است که می تواند صحت یا جعلی بودن خبر مورد نظر را برای شما بازگو کند، خوشحال خواهید شد.
دکمه آی فیس بوک این قابلیت را دارد که اطلاعات اضافی در مورد منبع اخبار یا مطالب در اختیار خوانندگان قرار دهد.
اگر جزو کاربران فیس بوک هستید، می توانید این دکمه را در گوشه بالا سمت راست عنوان مقاله مشاهده کنید. هنگامی که روی این دکمه کلیک می کنید یا ضربه می زنید، اطلاعات اضافی در مورد ناشر یا منبع، مقاله های پشرفته یا مقاله های مرتبط و همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی به اشتراک گذاری مقاله توسط افراد در فیس بوک را پیدا می کنید.
سارا سو، مدیر بخش خبرنامه فیس بوک در این خصوص گفت: «ما متوجه شدیم که کاربران تمایل دارند اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که در حال خواندن هستند، بدانند و می خواهند بدانند آنچه مطالعه می کنند حقیقت دارد یا خیر و معتبر بودن مقاله یا اخباری که در فیس بوک مشاهده می کنند، برایشان حائز اهمیت است.
وی با صراحت گفته است که دکمه آی فیس بوک (i button) این اطمینان را در مورد درستی یا جعلی بودن اخبار و مطالب در اختیار کاربران قرار می دهد.
این ویژگی شگفت انگیز که با انتشار اخبار جعلی و دروغین مبارزه می کند، نقش مهمی در برخی رویدادهای مهم مانند انتخابات نیز دارد. به گفته مدیران این شبکه اجتماعی، اگرچه این گزینه جدید در مراحل ابتدایی و تست به سر می‌برد، با این حال بازخورد بسیار بالایی از سوی کاربران و ناشران داشته و مورد توجه قرار گرفته است.
منبع : کلیک 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار