کد خبر: ۱۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 11
در سال های اخیر با ورود تبلت ها و تلفن های هوشمند، بازار کامپیوترهای شخصی و لپتاپ ها تا حدودی افول کرده است؛ چرا که موبایل های امروزی توانایی پاسخگویی به بخش قابل توجهی از نیازهای کاربران را داشته و بسیاری از آنها را از خرید یک کامپیوتر منصرف می کنند.

به گزارش آی تابناک : در این میان کمپانی اپل نیز با وجود مشتریان وفادار خود، درگیر کاهش حجم بازار رایانه های شخصی شده و طبق آماری که نشریه «گارتنر» اخیراً منتشر کرده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت عرضه 5.66 درصدی مواجه بوده، و در جایگاه پنجم تولیدکنندگان PC قرار گرفته است.

افت فروش کامپیوترهای شخصی

بر اساس تحلیل های موجود، علت اصلی افت 3.6 درصدی حجم بازار کامپیوترهای شخصی نسبت به سال گذشته، کمبود حافظه های DRAM در بازار و ناکافی بودن ظرفیت تولید تأمین کنندگان است که باعث شده عرضه PC از 69.5 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2016، به 67 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2017 کاهش یابد.

افت فروش کامپیوترهای شخصی

کمبود حافظه های DRAM علت اصلی افت بازار PC بوده است. لازم به ذکر است که در میان تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی، تنها میزان عرضه کمپانی HP افزایش یافته و سایر شرکت ها با افت عرضه مواجه بوده اند. همچنین بد نیست بدانید که وضعیت اپل در بازار ایالات متحده هم بهتر از بازار جهانی نیست، و کمپانی ساکن کوپرتینو در این کشور با افت 7.6 درصدی عرضه مواجه بوده است.

گفتنی است مؤسسه «IDC» نیز بازار مورد بحث را تحلیل کرده که بر اساس آمار های آن، فروش کامپیوترهای اپل رشد 0.3 درصدی داشته که علت این تفاوت، استفاده از روش های مختلف محاسبه توسط گارتنر و IDC بوده است.منبع : دیجیاتو 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار