تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 10
اینتل ، سرویس مدیریت دستگاه اینترنت اشیا را راه‌اندازی می‌کند تا شیوه‌های امنیتی ضعیف کنار گذاشته‌شود.
به گزارش آی تابناک : اینتل راه‌اندازی یک پیشنهاد جدید برای کمک به امنیت استقرار خودکار دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) و تسریع در برخط شدن آنها را اعلام کرد. پردازنده‌ دستگاه امن اینتل (اینتل SDO)، محصول جدید ارائه‌شده برای ارائه‌دهندگان بستر اینترنت اشیاست که آنها می‌توانند به‌عنوان یک سرویس به مشتریانی که به نصب نیاز دارند ارائه داده و هزاران دستگاه متصل را در یک زمان مدیریت کنند. این شرکت می‌گوید با اینتل SDO، برخط کردن یک دستگاه تنها چند ثانیه طول خواهدکشید و نصب تعداد زیادی از دستگاه‌ها یک کار ساده خواهدبود.

به گفته‌ اینتل، این محصول جدید شیوه‌های امنیتی ضعیف مانند گذرواژه‌های پیش‌فرض را حذف کرده و همچنین یک مدل نوآورانه‌ حریم خصوصی برای اینترنت اشیا ارائه می‌دهد. اینتل SDO با شناسه‌ حریم خصوصی پیشرفته‌ اینتل (اینتل EPID) همراه است که اجازه می‌دهد دستگاه‌ها به‌صورت ناشناس تایید شده و نیز یک تونل ارتباطی رمزنگاری‌شده ایجاد می‌کند که مانع از دسترسی نفوذگرها به دستگاه می‌شود. 

اینتل EPID قبل از اینکه به دستگاه متصل شود در یک سیلیکون جاسازی شده‌است و اینتل SDO هویت TCG/ISO را به‌کار برده و استاندارد احراز هویت را برای رمزنگاری دستگاه تایید می‌کند. اینتل EPID می‌تواند با اطمینان از پردازنده‌ دستگاه، حریم خصوصی را افزایش داده و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را ناشناس و امن‌تر نگه دارد.

به گفته‌ این غول فناوری، یکی از مسائل اصلی که در اینتل SDO مطرح می‌شود، انتقال مالکیت است. به‌طور معمول، تولیدکنندگان که تعداد زیادی از این دستگاه‌ها را تولید کرده و به فروش می‌رسانند، نمی‌دانند که محیط اطراف محصولات آنها در حال گسترش است که در هنگام تلاش برای حمایت از سفارش‌های مشتری می‌تواند به افزایش هزینه‌ها منجر شود. اینتل می‌گوید که این سرویس جدید تقریبا با تمامی بسترهای اینترنت اشیا سازگار است. برای اطمینان از در دسترس بودن وسیع، این شرکت با ارائه‌دهندگان سیلیکون مانند اینفینئون، میکروچیپ و Cypress نیمه‌رسانا همکاری می‌کند تا توانایی EPID را به‌صورت جاسازی شده در سخت‌افزار خود داشته‌باشد.

علاوه‌بر این، ارائه‌دهندگان بستر سرویس ابر و نرم‌افزار مدیریت دستگاه مانند ابر گوگل، خدمات وب آمازون (AWS ،(Azure مایکروسافت و ابر دستگاه مارپیچی Wind River اینتل، برای حمایت از مدل لمسی صفر اینتل SDO، یکپارچگی را ارائه خواهدکرد. اینتل می‌گوید که تمامی زنجیره‌ ارزش را پوشش داده‌است. هویت اینتل EPID در سیلیکون جاسازی خواهدشد، تولیدکنندگان نرم‌افزار مشتری را به‌منظور پشتیبانی از ارتباطات ناشناس به کد بوت وارد خواهند‌کرد، مالکان رسید مالکیت دیجیتالی خود را بارگذاری خواهندکرد، بستر اینترنت اشیا از یک واسط برنامه‌نویسی برای فعال کردن ثبت دستگاه استفاده خواهندکرد و درنهایت، دستگاه برای تایید صحت با اینتل SDO تماس خواهدگرفت.

این شرکت در توضیحات محصول اینتل SDO آورده‌است: «اینتل SDO با لمس صفرم به‌طور قابل‌توجهی پردازش دستگاه‌های اینترنت اشیاء را تسریع می‌کند، از چند دقیقه تا چند ثانیه، فرایند خودکار هنگامی‌که دستگاه برای اولین‌بار روشن شود، آغاز شده و زمانی‌که ارائه‌دهنده‌ خدمات اینترنت اشیا، کنترل را با اعتماد به ارائه‌دهنده‌ سیلیکون و از طریق بستر کنترل اینترنت اشیا به‌دست می‌گیرد، پایان می‌یابد.»

منبع : وبگاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار