کد خبر: ۱۱۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - 2017 September 12
مرورگر وب در گوشی هوشمند رئیس جمهور آمریکا به وسیله قفل کودک مسدود شده و برای همین وقتی ترامپ می‌خواهد مقاله‌ای را بخواند باید از دستیارانش بخواهد آن را برایش چاپ کنند.
به گزارش آی تابناک، زمانی که دونالد ترامپ کار خود را به عنوان رئيس جمهور آمریکا آغاز کرد از او انتقاد می‌شد و برخی هم او را مسخره می‌کردند چرا که او از گوشی هوشمند "سامسونگ گلکسی اس۳" استفاده می‌کرد. این مدل گوشی هوشمند، قدیمی به شمار می‌رفت و به لحاظ امنیتی در سطح انواع جدیدتر گوشی‌های هوشمند نبود.

از آنجایی که رئیس جمهور آمریکا می‌تواند هدف خوبی برای هکرهایی با علائق گوناگون باشد، ترامپ سرانجام راضی شد که گوشی هوشمندش را عوض کند و حال او صاحب گوشی هوشمندی شده که به گزارش "Business Insider"، برای انجام کارهایی محدود تنظیم شده است.

آیفون ترامپ تنها یک اپ دارد

روی آیفون رئيس جمهور آمریکا یک اپ مفید سوار شده وآن هم توییتر است. همه کاربردهای دیگر به دلایل امنیتی مسدود شده‌اند. حتی مرورگر وب روی این گوشی هوشمند عمل نمی‌کند. یعنی ترامپ که از لپ‌تاپ استفاده نمی‌کند، برای اینکه بتواند یک مقاله را بخواند، باید از دستیارش بخواهد که آن را برایش چاپ کند.

جالب است که طبیعتا این مسئله به همکاران ترامپ تا حدی قدرت می‌دهد تا بر آنچه رئیس جمهور آمریکا از رسانه‌ها می‌خواند تاثیر بگذارند. گفته می‌شود که جان اف. کلی، رئیس دفتر کاخ سفید، از این موضوع استفاده کرده تا برخی مطالب رسانه‌های دست راستی مثل Breitbart را که مورد علاقه و زیر نظر استیو بنن، مشاور ترامپ است، از دسترس او دور نگاه دارد.

آیفون ترامپ تنها یک اپ دارد

البته شرکت اپل یک مدل مخصوص آی‌او‌اس (سیستم عامل همراه) برای این رئیس جمهور نساخته است. چنین چیزی هم اصلا لازم نیست چون می‌توان برای نمونه از امکان دیگری استفاده کرد که آیفون در حقیقت به عنوان قفل کودک ساخته است.

اپ‌ها یا افزون‌های اینستال‌شده را می‌توان با تنظیمات کدگذاری‌شده قفل کرد و از دسترس دیگران مصون نگه داشت و در صورت لزوم از راه دور با کمک یک برنامه جنبی به نام Mobile Device Management  این تنظیمات را مدیریت کرد.

پایان پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
فیلم
جدیدترین اخبار